Najczęściej popełniane błędy podczas aranżacji wnętrz

Jesteś właśnie na etapie aranżacji wnętrz swojego domu czy mieszkania? Koniecznie przeczytaj gdzie kryje się największe ryzyko popełnienia błędów.

1. Brak funkcjonalności - każdy marzy o pięknym mieszkaniu jednak pamiętaj, że ono przede wszystkim służy do codziennego życia a nie na pokaz. Brak funkcjonalności może okazać się najbardziej kłopotliwy w kuchni i łazience dlatego koniecznie pamiętaj o zachowaniu prawidłowych przestrzeni i odstępów między sprzętami i meblami, tak żeby zapewnić sobie możliwość swobodnego poruszania się.

2. Źle dobrane oświetlenie - używanie tylko jednej centralnej lampy nie zapewni nam prawidłowego doświetlenia całości pomieszczenia. Szczególnie ważne jest to w łazience gdzie zależy nam na dobrym oświetleniu twarzy w lustrze a także w pokoju dziecięcym czy gabinecie. Do zabawy, nauki i pracy potrzeba odpowiednich warunków a jednym z ważniejszych jest prawidłowe oświetlenie. Warto zastanowić się nad dodatkowymi źródłami światła. Sprawdzą się tu lampy stołowe czy podłogowe a także lampki LED i listwy oświetleniowe.

3. Zagracenie mieszkania - dostępnych jest mnóstwo różnych dodatków, dekoracji i bibelotów, które mogą posłużyć do nadania naszemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Należy jednak pamiętać, że nawet duży dom czy mieszkanie nie pomieści wszystkich pięknych dodatków, które wpadną nam w oko. Warto zachować zdrowy rozsądek podczas zakupów bo jeśli znacząco przesadzimy z ilością dodatków efekt może być taki, że mieszkanie zacznie przypominać rupieciarnię.

4. Zła aranżacja ścian - najczęstszym błędem jest po prostu pozostawienie ścian samym sobie. Prowadzi to do tego, że mieszkanie wydaje się puste i ponure. Nawet stawiając na minimalistyczny styl warto zadbać by materiały pokrywające ściany miały przynajmniej różne struktury. Jeśli decydujemy się na ozdobę ścian obrazami czy plakatami warto pamiętać by nie wieszać ich zbyt wysoko lub za nisko. Odpowiednio umieszczony obraz to ten znajdujący się na wysokości wzroku, dzięki czemu można bez przeszkód go obejrzeć.

5. Kolorystyka - błędów w wyborze koloru ścian jest naprawdę sporo. Warto pamiętać o jednej z najważniejszych zasad, że jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń natomiast ciemne ją kurczą dlatego jeśli masz nieduże mieszkanie zrezygnuj z mocnych i wyrazistych barw. Postaw na rozbielone kolory, które rozjaśnią pomieszczenia.

6. Brak spójności - to dość częsty i powszechny błąd szczególnie wśród osób, które nie zdecydowały się na konkretny styl w jakim chcą urządzić swoje mieszkanie. Przy wyborze elementów wyposażenia i dekoracji łatwo wtedy o estetyczną gafę. Podczas aranżacji wnętrz swojego mieszkania staraj się unikać tych błędów a na pewno będziesz cieszyć się funkcjonalnym mieszkaniem urządzonym z klasą i dobrym gustem.

Scroll to Top