Jak urządzić małe mieszkanie?

Marzysz o pięknym, modnie urządzonym mieszkaniu, w którym znajdziesz miejsce na wszystkie niezbędne rzeczy ale obawiasz się, że metraż który posiadasz uniemożliwi ci wymarzoną aranżację wnętrza?

Głowa do góry, małe mieszkanie również może być funkcjonalne a do tego urządzone zgodnie z najnowszymi trendami. Słabym punktem małego mieszkania jest brak przestrzeni, możesz temu zaradzić starając się optycznie powiększyć swoje lokum. Zdecydowanie postaw na jasne, chłodne kolory ścian, które świetnie odbijają światło - takie rozwiązanie doświetli pomieszczenia. Odpowiednio wkomponowane w wystrój lustra pomogą ci uzyskać efekt optycznego powiększenia mieszkania. Możesz pokryć lustrem całą ścianę na przykład w łazience albo wmontować je w drzwi szafy przesuwnej. To jak zdecydujesz się wykorzystać siłę luster zależy wyłącznie od Ciebie, pamiętaj jednak, że żeby uzyskać efekt powiększenia pomieszczenia nie powinno się umieszczać luster w osobnych ramach – cała magia polega na takim wkomponowaniu lustra w przestrzeń mieszkania, żeby nie było widać jego granic.

W małym mieszkaniu każdy metr jest na wagę złota dlatego zrezygnuj ze zbędnych ścianek działowych i niepotrzebnych dodatków, żeby uniknąć efektu „zagracenia”. Zastanawiając się nad wyborem drzwi do szafy czy pokoju postaw na te przesuwne – zaoszczędzisz przestrzeń nie musząc martwić się o to, w jakiej odległości od szafy możesz cokolwiek postawić, by drzwi nadal otwierały się swobodnie. Zdecyduj się również na bezuchwytowe, gładkie meble, które sprawią wrażenie jednolitości i niezaburzonej przestrzeni.

Wszelkiego rodzaju błyszczące powierzchnie również powiększają optycznie przestrzeń możesz więc zastanowić się nad lakierowanymi meblami. Kolejną rzeczą jest rezygnacja z ciężkich, nieprzepuszczających światła zasłon. Światło jest sprzymierzeńcem małych pomieszczeń dlatego powinniśmy wpuszczać go jak najwięcej wybierz więc jasne i delikatne firanki. Oprócz światła naturalnego również sztucznym oświetleniem da się zdziałać niezłe cuda. Możemy zastosować podświetlane listwy i umieszczać żarówki w strategicznych miejscach np. tak, by odbijały się w lustrze i dodatkowo powiększały przestrzeń.

Nawet niewielkie mieszkanie przy zastosowaniu tych kilku prostych trików optycznie zyskuje na przestrzeni.

Scroll to Top