Najpopularniejsze style urządzania wnętrz

W najbliższym czasie czeka Cię urządzanie mieszkania lub domu a w głowie kłębią się najróżniejsze wizje tego, jak powinny wyglądać wnętrza? Zanim zaczniesz biegać po sklepach i pakować do wózka wszystkie dodatki, które wpadną Ci w oko warto nieco uporządkować wiedzę i wybrać styl, w którym chcesz urządzić swoje cztery ściany. Poniżej charakterystyka kilku najpopularniejszych stylów urządzania wnętrz.

1. Styl industrialny - jeśli uwielbiasz otwarte przestrzenie, wielkie okna i prostotę jest to z pewnością styl, w którym się odnajdziesz. Unikamy tu wszelkiego rodzaju ścianek działowych i elementów zaburzających przestrzeń. Królują tu biele, szarości i beż, a przewodnie materiały to beton, drewno i metal.

2. Styl vintage - można powiedzieć, że jest to "powrót do przeszłości". Ten styl charakteryzuje się tak zwanymi meblami " z duszą " i sporą dowolnością przy wyborze dodatków. Możemy również wprowadzać mocne kolory a stare plakaty na ścianach dodadzą charakterystycznego dla tego stylu, klimatu minionych lat.

3. Styl minimalistyczny - charakteryzuje się niezwykłą prostotą. Urządzenie takiego wnętrza ogranicza się do niezbędnego minimum. W takim wnętrzu z pewnością nie znajdziemy niepraktycznych dodatków i ozdób. To dość surowy styl, który stawia na praktyczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

4. Styl skandynawski - to przede wszystkim białe ściany, jasne kolory i naturalne materiały, które zapewniają przytulne wnętrza. To stonowany styl bez krzykliwych dodatków i udziwnień - idealny dla osób praktycznych.

5. Styl glamour - coś dla miłośników blasku i połysku. W tym stylu wszystko wybierane jest z rozmachem. Marmury, kryształy i luksusowe dodatki to podstawa stylu glamour. Tutaj zdecydowanie nie ma miejsca na minimalizm.

Oczywiście istnieją także inne style w jakich można zaaranżować wnętrza. Być może marzysz o mieszkaniu w stylu boho lub góralskiej chacie. Wszystko zależy od wyobraźni i indywidualnych potrzeb jednak decydując się na urządzenie mieszkania w konkretnym stylu zdecydowanie ułatwisz sobie pracę i unikniesz niespójności i ewentualnego niedopasowania do siebie poszczególnych elementów.

Scroll to Top