Aranżacja wnętrz nie jest zadaniem prostym. Musi ona bowiem uwzględniać potrzeby domowników oraz ich indywidualny gust. Pomieszczenia muszą być zatem projektowane z uwzględnieniem walorów estetycznych oraz funkcjonalności. Kuchnia czarna z drewnem jak ją zaaranżować?
Aranżacja kuchni
Kuchnia jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu. To w niej właśnie przygotowywane są posiłki oraz celebrowane chwile przy wspólnym stole. Ponadto, w każdej kuchni nie może zabraknąć odpowiedniej powierzchni roboczej czy miejsca do przechowywania. Należy również pamiętać o tym, że zastosowane w kuchni materiały powinny być trwałe, odporne na zabrudzenie lub łatwe w czyszczeniu.
Nowe trendy w aranżacji kuchni
Jeszcze do niedawna w kuchni panowała biel. Jedynym urozmaiceniem stosowanym w tego typu pomieszczeniu było matowe wykończenie frontów lub na tak zwany wysoki połysk. Owszem, takie jasne kuchnie były bardzo estetyczne, lecz nieco nudne. Brakowało im przysłowiowego pazura i oryginalności. W związku z tym czołowi designerzy sięgnęli po niezawodną broń, czyli kolor. Zgodnie z najnowszymi trendami najbardziej pożądane są zatem wnętrza nasycone barwą. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi kuchnie w kolorze butelkowej zieleni czy kuchnie czarne.
Kuchnia czarna z drewnem
Choć z pozoru kolor czarny zastosowany we wnętrzach może czynić je mrocznymi i ponurymi, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Kuchnie w kolorze czarnym są bowiem niezwykle nastrojowe i szykowne. Dobrze zaprojektowana i wykonana ciemna kuchnia jest niezwykle elegancka i nie pozostaje niezauważona. Podkreśla ona unikalny styl właścicieli oraz wzbudza niemały zachwyt.
Moda na kuchnię w kolorze czarnym
Kolor czarny to kwintesencja elegancji. Nie jest to zatem chwilowa moda czy trend. Czerń bowiem była, jest i zapewne zawsze będzie modna. Odcień ten można zatem z powodzeniem stosować w aranżacji kuchni jako element dominujący w postaci koloru na ścianach, dodatków czy też szafek. W przypadku mebli wykonanych w kolorze czarnym absolutnym must have jest ich zestawienie z drewnem.
Kuchnia czarna z drewnem
Zestawienie czarnych szafek kuchennych z blatem wykonanym w kolorze naturalnego drewna to niezwykle efektowne połączenie. Pozwala ono bowiem uniknąć nieco przyłączającej aury, która jest przyczyną obaw wielu klientów. Obawy te są zupełnie nieuzasadnione, ponieważ takie wnętrza są bardzo przytulne i mają swój niepowtarzalny charakter. Pełen elegancji i stylu duet w postaci czerni i drewna zazwyczaj wykorzystywany jest w dwojaki sposób. Mogą to być bowiem kuchnie w kolorze czarnym z blatem w kolorze drewna lub też drewniane fronty kuchenne z czarnymi blatami.
Dla kogo kuchnia czarna z drewnem jest szczególnie polecana?
Jak wspomniano powyżej, czarna kuchnia z drewnem jest nietuzinkowa i elegancka. Z pewnością zatem przypadnie ona do gustu wszystkim tym, którzy stawiają na indywidualizm i klasykę. Ponadto, tak zaaranżowane kuchnie wpisują się doskonale w nowoczesny design i są kwintesencją stylu minimalistycznego. Pasują zatem do pomieszczeń industrialnych oraz loftowych. Co ciekawe, za sprawą odpowiednich dodatków wpiszą się również w styl retro, jak i pełen blasku glamour.
Dodatki do czarnej kuchni z drewnem
W zależności od wspomnianych powyżej dodatków można modyfikować wystój danej kuchni. Mogą to być na przykład zastosowane frezowania frontów czy uchwyty. Ponadto, w przypadku czarnej kuchni warto wybrać sprzęt w tym samym kolorze. W przypadku blatu drewnianego korzystnie będzie wyglądał zlew czarny. Wodze fantazji można jednak puścić podczas wyboru baterii i postawić na przykład na różowe złoto. Kuchnie w kolorze czarnym wydają się nieco mniejsze niż są w rzeczywistości, dlatego powinny być one rozświetlone za pomocą kilku lamp. Soczyście zielone rośliny wprowadzą do wnętrza dużą dawkę pozytywnej energii, a oryginalne obrazy na ścianach – wyrazistości.
Połysk czy mat?
Rodzaj wykończenia zależy przede wszystkim od gustu właścicieli. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku niewielkich pomieszczeń lepiej sprawdzą się fronty błyszczące, które optycznie powiększą przestrzeń. Poza tym jest to rozwiązanie bardziej klasyczne. Fronty matowe stanowią za to propozycję bardziej minimalistyczną i łatwiejszą w użytkowaniu.